Historia

Tartak położony jest obok Myślenic w małej miejscowości Bysina.

Historia Tartaku Bysina sięga przełomu lat 70 i 80-tych. Początkowo był rodzinnym mikroprzedsiębiorstwem świadczącym usługi przecierania drewna dla okolicznych mieszkańców. Do tego celu używany był nieistniejący już trak pionowy. Początkowo skala działania tartaku była bardzo niewielka, jednak z biegiem czasu zapotrzebowanie na produkty tartaczne ciągle wzrastało. Zmiany ustrojowe końca lat 80-tych spowodowały znaczne ożywienie popytu. Dzięki temu tartak mógł być ciągle modernizowany, a moce przerobowe systematycznie zwiększane.

Rocznie przerabiamy blisko 10 000 m3 drewna.

W roku 1995 nastąpiła zmiana pokoleniowa. Pociągnęło to za sobą duże inwestycje w rozwój przedsiębiorstwa. Moce produkcyjne zostały zwiększone. Wysłużony sprzęt systematycznie zastępowały nowoczesne urządzenia, powodując znaczne poszerzenie parku maszynowego.

Świeże pomysły powodują dynamiczny rozwój.

Naturalnym etapem w rozwoju tartaku było powstanie profesjonalnej stolarni wyposażonej w sprzęt wysokiej klasy do obróbki drewna. Oferta rozszerzyła się o gotowe produkty takie jak podłogi, podbitki, deski elewacyjne i inne. Tartak został również wyposażony w własną suszarnię opalaną na trociny.

Tartak jest obecnie znanym i cenionym w całej małopolsce dostawcą produktów drewnianych. Nieustanny rozwój pozwala wychodzić na przeciw dynamicznie zmieniającym się oczekiwaniom klienta.